Дитячі костюми
Спортивні костюми, зокрема й дитячі, з кожним роком набувають все більшого поширення в світі моди. І якщо раніше цей одяг використовувався лише для занять спортом, то з кінця 20 століття його почали вважати повноцінним елементом субкультурної, повсякденної та навіть гламурної моди.
Масове захоплення спортом у Європі (без урахування античних традицій) почалося в 19 ст., після того, як було винайдено велосипед. Далі, вслід за роверовими прогулянками, все більша кількість людей почала цікавитися плаванням і яхтингом. Саме в цей час популярними стають і такі ігри як волейбол, футбол, реґбі, крикет, теніс, кінне поло, стрільба з лука, а також ковзани та лижі.
Зрозуміло, що всі ці спортивні активності потребували зручного одягу, який би не заважав, не сковував рухів, а натомість дозволив відчувати себе вільно. Оскільки на перший план тепер вийшов комфорт, а не ефектний дизайн, виробники не забарилися зі створенням відповідних варіантів одягу. Так почали з’являтися перші костюми для занять спортом (а точніше їхні прототипи).
Спочатку випускали лише чоловічий варіант спортивного одягу, однак згодом стало зрозуміло, що для таких видів спорту як теніс чи крикет потрібно випустити й спортивний костюм для дівчаток. Адже вже на початку 20 ст. існували не тільки чоловічі, але й жіночі спортивні клуби, які займалися велоспортом, тенісом і крикетом.
Початково дитячий спортивний костюм з’явився в приватних навчальних закладах Європи, в привілейованих школах для хлопчиків та дівчаток. З часом їх можна було помітити й у коледжах та університетах. Спорту в таких школах приділяли багато уваги, спортивні активності дівчаток і хлопчиків потребували виготовлення окремих варіантів спортивного одягу.
Спершу це були не дуже зручні (за теперішніми мірками) речі. Переважно перша спортивна форма для хлопчиків складалася з вовняного светра, шортів чи вільних штанів, гетрів та спортивних туфель. У спортивному одязі для дівчаток штани та шорти були замінені на спідницю, але порівняно з жакетом чи піджаком такі спортивні дитячі костюми були набагато зручнішими.
Новий етап розвитку спортивних костюмів відбувся в Сполучених Штатах. Тут у 1930-х роках, завдяки розвитку бейсболу та американського футболу, з’явився такий простий, зручний і всім добре відомий елемент спортивного одягу як світшот. Товста бавовняна футболка на довгий рукав була в рази зручнішою та більш практичною за вовняні светри, в яких раніше тренувалися команди. Юнацькі ліги, в свою чергу, призвели до того, що з’явилися спортивні костюми дитячі помітно нової якості та зручності. Дівчата та хлопчики могли бігати та відбивати м’ячі набагато ефективніше.
Однак справжній бум на стильні костюми для спорту стався в 1980-х – в епоху розквіту гіп-гоп культури. Саме завдяки їй з’явилися стильні спортивні костюми для хлопчиків і для дівчаток, яскраві й однотонні, для щоденних прогулянок або навіть для виступу на сцені.
Якщо говорити про те, як з’явилися дитячі спортивні костюми у Львові, варто згадати спортове товариство «Сокіл», що існувало тут до Другої світової війни. Ймовірно, воно було найбільшим спортивним товариством на Заході тогочасної України, тож спортивна форма для хлопчиків на наших теренах з’явилася практично в той самий час, що і в решті світу. Важливу роль відіграв також ще один, дещо пізніший етап. Йдеться про молодіжну лігу футбольного клубу «Карпати», де діти також потребували якісної та зручної спортивної форми.
Останнім часом українські виробники почали приділяти все більше уваги дитячому спортивному одягу. Авіація Галичини — не виняток. Ми виготовляємо зручні та практичні дитячі спортивні костюми, у яких тепло навіть тоді, коли Львів традиційно накривають зливи. Ми розробили цікаві моделі спортивного одягу, що не лише зігріють і допоможуть почуватися зручно, але й розкажуть цікаву історію. Дитячі спортивні костюми можна купити у нас на сайті або в крамниці.
Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше.
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим
Дякуємо
Підписка на статті
Акції, знижки, пропозиції