Контакти
Вхід
Вхід
Email
Увійти
Вперше тут? Зареєструйтеся
Чоловікам
05.12.2024
Без категорії
Aviatsia Halychyny

Як відновити чорний колір одягу?

eye1736
star15
signature

На фото футболка “Рондель

Не існує нічого вічного, а тому навіть найліпший одяг з часом втрачає свою бувалу красу: речі можуть розтягуватись, рватись, протиратись та змінювати колір. Щодо останнього, найшвидше «вимивається» саме чорний колір, що стається або з часом, або через недогляд. Що ж робити та як відновити чорний колір одягу? Ділимось порадами та розповідаємо, як прати чорні речі так, аби продовжити їм життя.

Чому одяг втрачає колір?

Спершу варто розібратися з тим, з яких причин вироби тускніють, а їх колір стає менш насиченим. Впливає на це кілька чинників:

  • сонячне світло. Під прямими сонячними променями чорний колір «вигоряє» через дію ультрафіолету. Щоб запобігти цьому, одягайте білі речі, якщо плануєте багато знаходитись на сонці, а чорні речі після прання сушіть у затінку або на батареї;
  • гаряча вода. Більшість звикла прати речі при 60°C, коли плями видаляються швидше, а більшість мікробів гине. Для чорного одягу це табу, адже гаряча вода нищить волокна та може повністю змити барвник з речі;
  • агресивні засоби. Відбілювач, «їдкий» порошок, пероксид водню, парфуми, дезодоранти та інші сильні хімічні засоби сприяють появі плям, вимиванню фарби та утраті кольору;
  • висока температура. Стосується це і сонця, і води, і температури, при якій прасуєте річ. Використовуйте низьку температуру при прасуванні та просувайтесь зверху вниз, а також не затримуйте праску на одязі понад 10-20 секунд;
  • неправильне прання. Крім використання сильнодійного порошку та прання при високій температурі, зашкодити може й віджим на високих обертах, який псує та розтягує волокна, сприяючи втраті кольору.

Знати ці фактори — означає розуміти корінь проблеми та уникати псування кольору речами в майбутньому.

Як прати чорний одяг: дієві поради

Продовжимо «профілактичну» рубрику та розповімо, як прати чорні речі правильно так, щоб не допустити втрати ними своєї насиченості та яскравості:

Читайте етикетку. Новий одяг завжди має бірку, де вказано, як варто прати одяг (температура, віджим, ручне чи машинне прання тощо). Слідуйте інструкціям, адже так виробник може гарантувати довговічність речі.

Вивертайте одяг. Простий, але дієвий метод. Так, у випадку форс-мажору, плями можуть залишитись лише на вивороті, а не на лицевій стороні одягу. Крім цього, так тканина ззовні не треться об барабан, що запобігає появі кошлаток і втраті кольору.

Періть чорне з чорним або темним одягом. Не радимо експериментувати та прати чорне з білим, адже так і біле може стати сірим, і навіть чорне здобути світлі плями, якщо білий барвник більш «їдкий». Запускайте прання чорного одягу з сірими, чорними, темно-зеленими та іншими темними речами.

Періть на обертах до 800 при температурі до 40°C. Делікатний режим прання дозволить запобігти розтягненню тканини та вимиванню кольору. Якщо ж оберти чи температуру збільшити, ризик зіпсувати чорну річ зросте.

Використовуйте спеціальні засоби. Мова про рідкі порошки для чорного, препарати чи фіксатори для збереження кольору, спеціальні серветки тощо. Такі м’які засоби допоможуть зберегти чорний колір якомога довше.

Повертаємо колір речі, або як відновити насиченість чорного одягу

Що робити з новими речами, щоб запобігти їх псуванню, ми з’ясували, але як повернути чорний колір одягу, якщо річ вже втратила свою яскравість та насиченість? Розглянемо дієві методи нижче.

  • Настій чаю/кави

 

signature

На фото горнята “NLAW” та “UKRAINIAN AIR FORCE

Відновити насиченість чорного можна завдяки настою міцного чорного чаю або кави: для цього заваріть напій у достатній кількості води (для 1 речі — 2 літри рідини), дайте йому настоятися та охолонути, а після замочіть одяг в рідині на кілька годин. Після цього промийте річ і висушіть її на свіжому повітрі.

  • Настій листя горіха чи плюща

Схожим чином можна відновити колір й за допомогою настою листя волоського горіха або плюща звичайного. Для цього 20 чайних ложок висушеного листя залийте 2,5 л холодної води та кип’ятіть протягом 3-5 хвилин. Далі в охолоджений настій покладіть одяг і залиште на кілька годин. Після цього промийте одяг і висушіть його на свіжому повітрі.

  • Розчин оцту

Ще один спосіб відновлення чорного кольору з використанням натуральних складників — замочити річ в розчині води та оцту (12:1) на кілька годин, а після випрати одежу з порошком для чорного.

  • Фарба для чорного

Пофарбувати одяг найефективніше можна саме за допомогою спеціальної фарби, знайти яку легко в супермаркетах чи спеціалізованих магазинах. Слідуйте інструкції та додайте потрібну кількість барвника в барабан (або у відсік для порошку), а після запустіть прання. Радимо додатково ще раз випрати річ після фарбування з кондиціонером або порошком для чорного.

Вам сподобався матеріал?

Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше.
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим

Закрити