Історія жіночого бомбера: від авіації до модних подіумів
У світі моди є речі, які стають культовими, бездоганно поєднують функціональність і стиль. Саме до таких належить і жіночий бомбер. Ця коротка куртка з еластичними манжетами на рукавах та по низу виробу, вільним кроєм і високим коміром була свого часу розроблена для пілотів. Її назва з’явилася від слова «бомбардувальник».
Як і безліч речей для військових, вона поступово перекочувала у використання цивільними, міцно закріпилася та спричинила значний вплив спочатку на моду в Британії, а згодом в Європі та на інших континентах. Все завдяки універсальності, функціональності та безлічі образів, що можна створити з такою курткою для різних сезонів, погодних умов та ситуацій. Розберімося разом, як вдалося цій речі пройти шлях від поля бою до подіумів, що задають модні тенденції по всьому світу. Та розгляньмо, з чим носити бомбер, щоб залишатися в тренді у 2025 році.
Перша модель бомбера була розроблена, як частина уніформи військових пілотів під час Першої світової війни. Французький бренд одягу Les Ailes створив перші авіаційні куртки з товстої шкіри з підкладкою з овчини. Річ у тім, що літаки того часу мали відкриті кабіни, тож пілоти піддавалися впливу різкого перепаду температур та потребували надійного захисту від холоду, вітру й інших атмосферних явищ під час польотів на великій висоті.
1930-ті роки в США створили перший прототип бомбера, що нагадував сучасні моделі — куртку A-1. Вона мала:
Згодом цей варіант замінила модель А2 — бомбер з кінської шкіри, вкорочений та оздоблений трикотажними манжетами, двома кишенями з клапаном. Основна відмінність від попереднього варіанту — застібка-блискавка, що значно спрощувала процес носіння. Американські пілоти розбавляли коричневі відтінки тематичними кольоровими нашивками або малюнками на спині, що додавало виробам індивідуальності та зміцнювало бойовий дух, нагадувало про єдину мету, що об’єднувала військових в боротьбі проти ворога.
У 1940-х роках під час Другої світової війни потреба в теплій і практичній уніформі для пілотів тільки зростала, а моделі, що вже зарекомендували себе якнайкраще вирішили покращувати. Куртка B-15 увібрала в себе переваги своїх попередниць та отримала ще більше елементів для комфорту та захисту:
Післявоєнний час подарував світу найвідомішу модель льотної куртки — MA-1. Вона повністю відповідала вимогам льотчиків:
Завдяки всім цим параметрам, MA-1 стала стандартом військової форми пілотів, а для цивільної моди — класикою, що досі популярна серед поціновувачів.
В 1963 році компанія Alpha Industries підписала контракт з урядом на виготовлення військових курток і розпочала тим нову віху в історії бомбера — показала його переваги військовим у Європі і Австралії та виконувала комерційні замовлення для цивільних. Модель гідно оцінили рокери та члени інших субкультур, що зробило її символом непокори, свободи, індивідуальності та вивело за межі військової уніформи. Льотна куртка стала способом продемонструвати свою приналежність до певної спільноти, що знаходиться в меншості, але не боїться заявити про себе.
Сподобалася льотна куртка і жінкам, які як раз відчули в собі силу заявити про себе та довести, що можуть бути на рівних разом з чоловіками, попри суспільні норми, що діяли на той час (дім, діти, кухня та прибирання). А фото Мерилін Монро в бомбері лише підлили масла у вогонь та змусили тисячі жінок по всьому світу хотіти цю річ у свій гардероб. Виглядав тодішній бомбер великим і вільним, наче жінка взяла його у свого партнера. 1979–1980 роки принесли ще більше популярності моделі, бо вона стала використовуватися, як університетська куртка. В 1988 році схожі жакети з’явилися в колекціях Жана-Поля Готьє.
Дизайнер Раф Сімонс у 2000-2001 роках зробив ставки на армійський стиль та створив цілу колекцію одягу, що знову привернула увагу всього сіу до льотної куртки. Він дав поштовх тенденції, що не вщухає до сьогодні: дизайнери один за одним додають бомбери до своїх розробок, а жінки все частіше купують такі куртки до свого гардероба.
Льотна куртка кожного сезону з’являлася на подіумі та входила в колекції легендарних брендів: Rick Ownes, Helmut Lang, Celine, Saint Laurent. Дизайнери не обмежували себе у використанні матеріалів та кольорів: атлас, шовк, шкіра, нейлон, парча з нитками золотого та срібного відтінків.
Бомбер “Конотопська відьма“
Сучасні тенденції вимагають екологічних рішень і ця доля не обійшла бомбери — в їх виробництві все частіше використовують органічну бавовну, перероблений поліестер і екологічно чисті барвники. Відомі зірки, співаки та митці нашого часу з радістю виходять у світ у прекрасних творіннях з оригінальним дизайном. Кім Кардаш’ян полюбляє моделі oversize, Вікторія Бекхем обирає приталені варіанти, що підкреслюють фігуру. Кара Делевінь не боїться експериментувати з яскравими принтами та декоративними елементами. Джіджі Хадід та Дженніфер Лопес комбінували бомбер з вечірніми сукнями на червоній доріжці.
Все це в черговий раз підтверджує, що дана модель куртки — один з найуніверсальніших предметів гардероба та поле для сміливих експериментів. Одна річ — безліч варіантів стилізації, що точно запам’ятаються та вразять всіх навколо.
Бомбер — це вічний символ індивідуальності, можливостей та самовираження, спосіб подолати прірву між стилем та комфортом. Він залишається актуальним завдяки вуличному стилю, що зберігає свій вплив на жіночу моду. Бомбер продовжує бути актуальним у 2025 році через свою:
Сьогодні ви знайдете безліч різноманітних моделей, що пасуватимуть до ваших образів. В нашому каталозі є якісні куртки, що подарують тепло та комфорт в прохолодну погоду, а ще здивують своїм оригінальним дизайном з глибоким сенсом. Обирайте жіночі бомбери:
Серед них є речі з:
Будь-яка річ в нашому каталозі — надійна та довговічна, не вицвітає з часом, зберігає форму після прання та активного носіння. Розмаїття моделей та кольорів допоможе знайти найкращий варіант під ваші потреби та вподобання.
Обирайте компаньйона для свого гардероба:
Вуличний стиль залишається актуальним цього року і в ньому є місце для бомбера. Він пасуватиме до худі, широких штанів-карго чи джогерів, кросівок або черевиків з масивною підошвою. Льотна куртка добре поєднується і з повсякденними спортивними образами — легінсами, топами, кросівками, кедами. З аксесуарів можна додати поясну сумку, бейсболку.
Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше.
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим
Дякуємо
Підписка на статті
Акції, знижки, пропозиції