Контакти
Вхід
Вхід
Email
Увійти
Вперше тут? Зареєструйтеся
Чоловікам
21.02.2025
Без категорії
Aviatsia Halychyny

6 порад, як прасувати сорочку

eye18
star15

Охайний чистий одяг без складок — це візитівка та не менш важливий, ніж його бренд, модель та колір. Про це точно знають люди, які хоч раз готували діловий образ з сорочкою — відбілювали комірці, манжети та займалися прасуванням. Один невірний рух і недешева річ може бути зіпсована, а важлива зустріч зірвана. Тож навички правильного поводження з праскою та речами важко переоцінити, як і ідеально рівне вбрання без зайвих заломів та складок. 

Хочете швидко та вправно приводити до ладу жіночі сорочки, чоловічі сорочки та дитячі, незалежно від складу тканини та особливостей крою? Беріть на озброєння наші поради про те, як прасувати сорочку, щоб:

  • легко забезпечити речам акуратний зовнішній вигляд;
  • підтримувати форму одягу;
  • максимально продовжити термін служби виробів;
  • підтримувати чистоту та гігієну речей;
  • відповідати вимогам дрес-коду та ділового етикету;
  • підкреслити власне почуття стилю;
  • робити все перераховане з мінімальними матеріальними та часовими витратами.

Правильне прасування сорочок допомагає не лише виглядати стильно, а й дбати про довговічність одягу. Це однозначно корисна навичка, яку варто освоїти кожному, незалежно від способу життя, статусу чи професії.

Перевірка етикетки: який режим температури обрати для тканини

Насправді процес прасування не такий складний, як це здається. Його основне та непохитне правило — виконувати вимоги виробника. Він дбайливо залишає їх на бирці, що знаходиться на внутрішній стороні виробу та на упаковці, тож варто хоч одну з інструкцій зберегти. Немає значення якого виробника праску ви будете використовувати, наскільки вона технологічна та функціональна — температура визначає результат. 

Тож знайдіть ярлик на одязі та «прочитайте» символи, що на ньому зображені. Щоб визначити режим прасування слід знайти відповідний значок та уважно його роздивитися. Якщо символ на бирці:

  • перекреслений, то прасувати річ небезпечно і вона може бути безповоротно зіпсована;
  • присутній, а його пропарювальну частину закреслено, то не можна використовувати обробку паром, а все останнє дозволено;
  • має одну крапку всередині допускається прасування при 110°C;
  • дві крапки — при 150°C;
  • три крапки — при 200°C.

Сміливо налаштовуйте пристрій та надайте сорочці акуратного вигляду за лічені хвилини. 

signature

Покроковий процес прасування: від коміра до манжетів

З чого ви починаєте прасувати сорочку та чи дратуєтеся, коли знаходите складки на виробі, що ніби не закінчуються? Маємо гарну новину — покроковий алгоритм дій для найкращого результату з мінімальними зусиллями: 

  1. Комір — це відправна точка прасування. Починайте з країв задньої частини і рухайтеся до середини — це запорука, що ви не закладете маленькі складки. Передню сторону обробляйте за таким же принципом. 
  2. Манжети обробляйте спочатку з внутрішньої сторони, від країв до середини, а потім тим же способом із зовнішньої. Обходьте ґудзики, щоб не пошкодити їх.
  3. Рукава слід попередньо розкласти на рівній поверхні та добре розправити їх, щоб прибрати зайві складки. Гострою стороною праски починайте рухатися від манжетів до плеча, переверніть на іншу сторону та повторіть процедуру. Уникайте загладжених стрілок на рукавах — це вважається поганим тоном. Правило можна порушити тільки якщо плануєте носити сорочку під піджаком. Але тут діє психологічний момент — невпевненість та страх опинитися у неприємній ситуації. 
  4. Плечі слід доводити до ладу розмістивши їх по черзі на вузькому краї прасувальної дошки. Пройдіться спочатку по шву, де рукав вшитий в сорочку та рухайтеся в бік коміра. Потім переверніть сорочку так, щоб обробити друге плече. Повторіть ті самі дії.
  5. Передня частина сорочки вимагає обережного поводження з ґудзиками, щоб не розплавити їх та не відірвати. Приділіть увагу планці — зробіть її ідеально рівною, бо це одна з найважливіших частин, що привертає до себе увагу. Якщо на планках є кишені, то їх треба прасувати за вже відомим принципом — від зовнішнього краю до середини. 
  6. Під час прасування спинки будьте особливо обережними. Якщо конструкцією виробу передбачені складки, то почніть прасування під ними, а в же потім рухайтеся далі. Перекладайте сорочку стільки разів, щоб дістатися до кожного куточка та отримати блискучий результат. 

Насправді кожен етап органічно перетікає в інший і з практикою процес буде проходити не тільки швидше, а й результативніше.

signature

Поради для ідеального результату

  1. Забудьте про сушіння сорочок — прасуйте їх вологими, можна навіть одразу після пральної машини. Це робить процес легше та довше зберігає привабливий зовнішній вигляд одягу.
  2. Прасуйте партіями. Підготовчий етап займає майже стільки ж часу, скільки прасування однієї сорочки. Тож, підготовте речі на тиждень вперед і зекономте собі час на більш приємні речі. 
  3. Уважно перевірте наявність плям, бо під дією температури забруднення залишаться на одязі назавжди та зіпсують його. Виключень бути не може — не допускайте до прасування навіть найменшу пляму в непомітному місці. 
  4. Маєте найменші сумніви, щодо прасування? Уважно передивіться етикетки, скористайтеся спеціальною тканиною, що створює додатковий бар’єр між праскою та сорочкою. Спробуйте альтернативний варіант — усунути складки відпарювачем — він має дещо м’якший вплив на тканини. 
  5. Щоб сорочка зберігала форму та залишалася хрусткою можна скористатися крохмалем, але зовсім в невеликій кількості, бо він шкодить волокнам тканини та може вивести з ладу вашу праску. Тому краще наносити його тільки на комір і манжети, не дуже часто. 
  6. Зажди перевіряйте праску перед тим, як вона опиниться на сорочці. Вона має бути чистою та справною. Інакше ви ризикуєте зіпсувати не тільки річ, а і настрій. Якщо плануєте працювати з функцією відпарювання, то зробіть кілька перших спроб подачі пару на тканині, яку не шкода зіпсувати. 

Поширені помилки при прасуванні

  1. На першому місці, попри свою очевидність, знаходиться неправильний вибір температурного режиму. Ситуація виникає чи то через самовпевненість, чи то через незнання, чи то через брак часу на пошук бирки з інформацією.
  2. На другому — недостатня попередня підготовка до процесу. Перевірте, чи чисті праска, дошка та сорочка, наскільки вона суха, підготуйте про всяк випадок воду для збризкування складок. 
  3. Недотримання чіткої послідовності. В такому разі на якусь мить здається, що складки на сорочці не закінчуються, а вся справа лише в хаосі та відсутности системи. 
  4. Прасування без пари. Ця функція призначена для того, що зробити прасування легше, зекономити час та зусилля на обробці складних ділянок, жорстких та щільних тканин.
  5. Прасування на нерівній або м’якій поверхні. 
  6. Пропуск дрібних деталей одягу. Це робить сорочку або будь-який інший одяг неохайним та характеризує власника не з кращої сторони.
  7. Надмірний тиск на праску. Ця помилка може бути критичною — вона псує пристрій та сорочку, а ще марно витрачає ваші сили.

Лайфхаки для полегшення процесу прасування

Перед першим прасуванням сорочки проведіть тест на безпеку — візьміть праску, встановіть відповідний режим роботи та спробуйте прикласти її до виробу у непомітному місці, щоб зрозуміти чи підходять їй вказані параметри.

Покладіть фольгу безпосередньо на прасувальну дошку, щоб створити своєрідний екран для пари та високої температури — пришвидшити процес та отримати кращий результат. 

Для «впертих» заломів скористайтеся пульверизатором, що часто вже вбудований у пристрій. Та пам’ятайте, що краще брати дистильовану воду. Шовкові сорочки треба прасувати сухими — найменша крапля води та пара залишають по собі плями.

Знаючи, як правильно прасувати сорочку, ви вже можете вважати себе експертом та сміливо братися до практики.

Цікаві факти про прасування одягу

Праска відома ще з часів Стародавнього Китаю — це були металеві конструкції з розжареним вугіллям всередині. У Європі в Середньовіччі для розгладження складок користувалися великим важким камінням, а згодом дерев’яними валиками. У скандинавських країнах застосовували дерев’яні ребристі «прасувальні качалки». 

У 1882 році Генрі Сілі створив першу електричну праску — важку та масивну. Але це однозначно був прорив, а наступний такий стався, коли до процесу прасування додали обробку паром. Це значно спростило роботу з натуральними тканинами. Використання пари дає можливість знизити температуру нагріву підошви, а значить береже матеріал та дозволяє працювати з шовком та синтетичними тканинами.

Сьогодні праска — це високотехнологічний пристрій, що здатен на значно більше, ніж просто нагріватися та віддавати тепло. Виробники експериментують з матеріалом підошви, функціями пари та обприскування, самоочищенням та навіть з режимами автоматичного налаштування температур. А крім самих прасок стали широко використовуватися відпарювачі, прасувальні станції та навіть парові шафі, що здатні освіжити одяг за кілька хвилин без участі людини в цьому процесі. Прасування еволюціонувало від фізично виснажливого процесу до зручної та технологічної процедури. 

Новітні розробки значно полегшують цей побутовий обов’язок і роблять його більш комфортним. І вже зовсім просто братися за прасування сорочок, незалежно від їх тканини чи моделі. А якщо врахувати поради та етапи, то ви приречені на чудовий результат з мінімальною втратою часу та сил.

Вам сподобався матеріал?

Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше.
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим

Закрити